W stolicy Dolnego Śląska po raz drugi odbędzie się turniej golfowy Kram Junior Open. Rok temu na zawody przyjechali najlepsi juniorzy z całej Polski, w tym reprezentacja kraju. Kram Junior Open to dla młodych golfistów szansa na zdobycie punktów do światowego rankingu WAGR i wyjechania na prestiżowy turniej Global Junior Golf.

Pierwszy Kram Junior Open przyciągnął golfistów juniorów z klubów z całego kraju. Na wrocławskim polu Toya Golf rywalizowała ze sobą kadra Polski i reprezentanci wielu polskich klubów golfowych. Dzięki temu zawody rozgrywane były na wysokim sportowym poziomie, a niektórzy juniorzy uzyskiwali wyniki jak zawodowcy.

- To turniej, w którym grali najlepsi młodzi golfiści. Nazwiska z czołówki w Kram Junior Open pojawiają się na pierwszych miejscach innych turniejów. Ale w naszych zawodach wzięli udział także ci, którzy dążą do perfekcji, a w przyszłości zamarzą o zawodowstwie - mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Kram Junior Open. - W ubiegłym roku szczególnie zapadł mi w pamięć Maksym Powszuk. Ten sześciolatek niestrudzenie przez trzy dni rozegrał pełne trzy rundy - to duży wysiłek nawet dla dorosłego golfisty.

Wielka szansa

W tym roku wysoki poziom sportowy zostanie utrzymany. Dodatkowo do rywalizacji zostaną zaproszeni zawodnicy z zagranicznych klubów golfowych. Turniej potrwa trzy dni, a juniorzy będą grali w trzech kategoriach wiekowych: do 14 lat, 15-16 lat, 17-21 lat.

- Od początku zakładaliśmy, że Kram Junior Open będzie turniejem, który skutecznie przyczyni się do rozwoju młodych golfistów. Uczestnicy mają bowiem szansę na zdobycie punktów do międzynarodowego rankingu World Amateur Golf Ranking i na zmierzenie się z zawodnikami z innych krajów - mówi Zbigniew Przybysz, prezes firmy Kram S.A., która jest głównym sponsorem Kram Junior Open.

Zwycięzca w ramach nagrody otrzyma opłacony udział i przelot na jeden z prestiżowych turniejów Global Junior Golf.

Kibicują im najlepsi

Wrocław jest jednym z najważniejszych ośrodków golfa w Polsce. Miejsce turnieju ma tu szczególne znaczenie. Wychowankami pola Toya Golf są Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Teraz ci najbardziej utalentowani polscy zawodowi golfiści wspierają turniej Kram Junior Open i kibicują młodzikom na drodze do sukcesów.

W bogatym pakiecie startowym zawodnicy otrzymują: trzy rundy golfa, lunchpacki na trzy dni turnieju, lunch po każdej rundzie przez trzy dni turnieju, turniejową koszulkę Glenmiur i trzy piłki golfowe. Liczba miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.

Czas i miejsce turnieju Kram Junior Open:

30 lipca - 2 sierpnia 2018 r.

Toya Golf & Country Club