W dniach 4 - 6 września po raz kolejny odbędzie się wydarzenie Retro Cup, w ramach którego organizowane są dwa turnieje: Retro oraz Hickory Polonia Open, stanowiący rozwinięcie znanej z poprzednich lat formuły Vintage Cup.

Warunkiem uczestnictwa w turniejach jest strój z lat 20-stych i 30-stych minionej epoki.

Turniej Polonia Hickory Open, nawiązuje do lat 20-stych i 30-stych XX wieku. Formuła tego wydarzenia jest wyjątkowa, gdyż koresponduje ona z historycznymi czasami tej dyscypliny sportu, a na całym świecie jest niewiele pól podejmujących się organizacji tego typu wydarzenia. Golfiści zobowiązani są do grania drewnianym kijami w strojach nawiązujących do wspomnianych czasów. W tym roku turniej rozegrany zostanie na 18-dołkach (w poprzednich latach golfiści stawiali czoło 9-dołkom). Uczestnicy turnieju podczas każdej edycji walczą o nadzwyczajne trofeum, czyli o puchar z 600-letniego czarnego dębu. Aby puchar ten mógł co roku przechodzić z rąk do rąk zwycięzców drzewo musiało być misternie przygotowywane, m.in.: suszono je przez 20 lat.

Turniej Retro to wydarzenie, które także nawiązuje do ubiegłego wieku. Tym razem golfiści również korespondują z latami międzywojnia przebraniem, natomiast turniej rozgrywają kijami współczesnymi.

Tradycją przy turniejach Gradi Golf Club stała się promocja golfa w Polsce. Również podczas Retro Cup organizatorzy zapraszają na Akademię Golfa osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tą dyscypliną sportu. Golf jest sportem, który oprócz kondycji fizycznej stanowi niewątpliwie wspaniałą gimnastykę umysłu. Jednym z największych uroków golfa jest fakt, że stanowi on niespotykaną kombinację zdrowego ruchu i wymagającej skupienia rozrywki intelektualnej, dostarczając każdemu indywidualnie odpowiednią dawkę emocji. To dyscyplina wymagająca dużej wyobraźni i wysoko rozwiniętego zmysłu obserwacji, polegająca na głębokim przemyśleniu kolejnego ruchu, a następnie dużym opanowaniu i precyzyjnej kontroli jego wykonania.