W sezonie 2020 rozegramy dwa turnieje w cyklu. Pierwszy z nich Skins Games South Open odbędzie się 9-11 października 2020 r. na dwóch polach golfowych równocześnie – w Śląskim Klubie Golfowym i na Kraków Valley G&CC. Drugi - Skins Games Warsaw Open tydzień później (16-18 października) na First Warsaw Golf i w KG Lisia Polana.

Dwie pierwsze rundy rozegrają wszyscy chętni – raz na jednym, raz na drugim polu. Po dwóch dniach podliczone zostaną punkty i wyznaczony cut. Siedemdziesiąt najlepszych zawodniczek i zawodników awansuje do finału, który wyłoni zwycięzców Skins Games w 6 grupach handicapowych.

Czym są Skins Games?

Skins to gra na punkty. Zasady gry będą takie same jak w formacie match play, jednak są istotne wyjątki. Przez dwie pierwsze rundy zawodnicy w swoich grupach handicapowych zostaną zgrupowani w parach, w których rozegrają ze sobą pojedynki – nie o wygrany mecz, ale o punkty na każdym z 18 dołków. Za każdy wygrany dołek gracz będzie mógł zdobyć maksymalnie 1 punkt, w sumie w czasie jednej rundy maksymalnie 18. Co ważne, pod uwagę będą brane handicapy gry wszystkich zawodników, dzięki czemu ich szanse zostaną wyrównane. Krótka instrukcja, jak grać w „skinsy” w linku.

Suma zdobytych punktów w dwóch pojedynkach (każdy zostanie rozegrany na innym polu) zadecyduje, czy dany zawodnik przejdzie cuta – do finału zakwalifikuje się ok. 70 osób. O wygranej w grupach handicapowych i o tytułach mistrzów Skins Games zadecyduje liczba punktów uzyskanych w trzech turniejowych pojedynkach.

Zagraj z Jerzym Dudkiem o atrakcyjne nagrody!

Skinsy to jeden z najbardziej emocjonujących formatów gry. Nic dziwnego, że swój udział w Skins Games South Open już zapowiedział znany ze sportowego zacięcia Jerzy Dudek. Emocje na pewno sięgną zenitu, zwłaszcza że walka toczyć się będzie o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Partnerów turnieju.

Zapraszamy do zapisów na oba turnieje!

Autor: Matusiak Ewelina (Play Golf Club)